Sikeres volt a 7. kerületi Futó- és gyaloglónap

Sikerrel debütált a VII. kerületi Futó- és gyaloglónap, hiszen a Városligetben szombat délután rengetegen gyűltek össze, hogy két távon gyaloglásban vagy futásban próbálják ki magukat. Összesen ezerötvenen regisztráltak a kihívásra.

Sportoláshoz épp ideális időben kicsik és nagyok, családok és egyedül készülő sportemberek lepték el a Királydomb melletti rétet. Cseppet sem volt hideg, de még a fázósabbak is rendesen bemelegíthettek a rajtok előtt Czanik Krisztián aerobik-oktató és párja, Kordics Andrea segítségével. A versenyzők két futó- és egy gyaloglótávon indulhattak. 15 órakor – lévén hetedik kerületi rendezvény – az 1507 méteres távra indultak el a fürge lábú gyerekek, családok, de akadtak komoly ezer méteres futók is, akik sprint tempóban teljesítették a kört. A rajtjelet Erzsébetváros polgármestere, Vattamány Zsolt adta meg, aki később a hosszabbik távon – stílszerűen hetes rajtszámmal a mellkasán – szintén rajthoz állt. Az első helyezett mind a nőknél, mind a férfiaknál meggyőző fölénnyel nyert, utánuk azonban igen sűrű volt a mezőny. Az 5007 méteres futás a rövidebb táv eredményhirdetését követően startolt el. Itt Ribárszki Dániel bizonyult a leggyorsabbnak, aki több mint egy perces előnnyel verte a mezőnyt, mindössze 17 percre és 14 másodpercre volt szüksége az etap teljesítéséhez. Bármelyik versenyszámot választotta az ember, az útvonal végig a Városliget csodaszép útjain, a Közlekedési Múzeum mellett és a Hősök tere szélén vezetett. Akinek ez sem lett volna elég ahhoz, hogy megjöjjön a kedve a sporthoz, azt nyereménysorsolás is csábította: a különféle ajándékok mellett akár egy citybike kerékpárt is lehetett nyerni. Ahogyan a verseny dobogósai a díjaikat, úgy a kerékpár boldog tulajdonosa, Wimmer Nóra is Vattamány Zsolt polgármestertől vehette át a nyereményt. Az 5 kilométeres távot kerekesszékkel teljesítette Tóth Krisztina, handbike-kal pedig Kárpáti Gábor.