A VII. Kerületi Futó- és Gyaloglónap csúcsot döntött

A hűvös időjárást ellensúlyozta az indulók futókedve, így 2017-ben is jó hangulatban, családias légkörben és csúcslétszámmal, 1850 nevezővel zajlott a VII. Kerületi Futó- és Gyaloglónap. Vattamány Zsolt, Erzsébetváros polgármestere csapatban és egyéniben is rajthoz állt, a váltófutást a Polgármesteri Hivatal munkatársaival közösen teljesítette.

170923FutoGyalogloNap0022

Az esemény védnöke szerint a kerületben élők – különösen a családok – az elmúlt évek alatt megkedvelték a kerületi futóünnepet. „Az emberek várják, kérdezgetik, lesz-e, terveznek vele” – mondta a polgármester.

A kerületi sulik mellett sok más budapesti iskola is jelen volt, a futó- és gyaloglónapon hajszálpontosan 1000 diák vett részt. Az eseményre Erzsébetváros négy iskolája összesen 752 tanulót nevezett. Az 1507 méteres távon a váltóknál a legjobb női csapat a Pegazus Atlétika újoncai lettek 16:23-as időeredménnyel, a férfiak között szintén a Pegazus Atlétika triója (15:38) állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Az 1507 méteres egyéni táv leggyorsabb teljesítője a tavalyi évhez hasonlóan idén is Gál Sándor lett 4:43-as eredménnyel. A leggyorsabb nő Fegyveres Anikó lett 5:20-as idővel. Az 5007 méteres futáson a tavaly versenycsúcsot (16:50) állító Beda Szabolcs 17:25-ös idejével ebben az évben a második helyet szerezte meg, megelőzte őt az 1507 méteren is remekelő Gál Sándor (17:13). A nők között Szalai Anett 19:29-es időeredménnyel végzett az első helyen.

A BSI ápolja azt a hagyományt, hogy a verseny nevezői között kisorsol egy értékes kerékpárt. Idén a szerencse dr. Csery-Szűcs Péternek kedvezett, aki azóta 80 ezer forintos összeghatárig tetszés szerint választhatott magának egy vagy több kerékpárt.